Napsali nám

Vyplněný formulář č. 1

Vyplněný dne 12.12.2018 16:39:43 z IP adresy 89.177.230.60

Jméno a příjmení Břetislav Kotyza
E-mail breta.kotyza@gmail.comZkopírováno
Zpráva: Přeji všem písmákům z tohoto laskavého webu, ženám i mužům, klid svátků Vánočních, a do Nového roku 2019 všechno nejlepší, a hlavně - zdraví, zdravíčko...
Břetislav Kotyza 


Vyplněný formulář č. 1
Vyplněný dne 27.8.2018 14:38:52 z IP adresy 89.177.230.60
E-mail breta.kotyza@gmail.comZkopírováno
Zpráva Není zvykem na tomto webu vyjadřovat se k publikovaným textům. Jakoby každý sám za sebe, sám ve své samotě, s ostychem říci "ano". Mlčení je však rezignace, mlčením nelze nikoho oslovit, potěšit, navázat neviditelné pouto souznění. Říkám dnes sám za sebe: Nově zde publikované texty paní Dajany Zápalkové - Ano. Čitelné, bez zátěže ozdobných kudrlinek a přitom žensky jemné a vitální. 
S úklonou. B.K. 
Jméno a příjmení Břetislav Kotyza

Z e-mailové pošty:

V Horní Plané dne 9. 7. 2018 9:40 malsinsky.jim@seznam.cz

Milí přátelé,

Moc si vážím Vaší iniciativy založit webové stránky pro literáty - básníky a spisovatele, pro mladé a osoby pokročilého věku, a ještě starší. Zaujalo mě, že příspěvky jsou ke jménu doplňovány a pro čtenáře vytvářejí profil literární tvorby účastníků. Každý má jiný vkus, u nás v jižních Čechách se říká: "Proti gustu není dišputát." Každý má jiný názor, každému se líbí něco jiného, hodnocení je ponecháno na čtenáři, aniž by příspěvky byly někým značkovány jako vynikající, dobré anebo méně hodnotné. Právě tím, jsou "Literáti na webu" jedinečné.
Moc Vám děkuji a do další činnosti přeju hodně nadšení.
Ze Šumavy od Lipna zdraví Jindř. Malšínský /1932/

Z e-mailové pošty:

LKPB Frýdek-Místek. Beskydská lavečka 2018. 25.-26.května 2018.

Vážení kolegové, milé kolegyně.

Chci tímto pozdravit účastníky neformálního setkání Literárního klubu Petra Bezruče ve Frýdku-Místku. Chci tímto pozdravit i přátele spolupracovníky, dělníky na políčku literatury, a také hosty LKPB. Chci tímto pozdravit i zahraniční účastníky setkání Beskydská lavečka 2018. I když s označením "zahraniční účastník" mám problém. Pro mne to byli vždy, dnes i v minulosti, "priaťelia, tuná za kopcom". S omluvou za moji pochybnou slovní zásobu a gramatiku krásné slovenčiny.

Chtít psát a chtít publikovat beletrii, obzvláště poezii, vyžaduje vnitřní sílu, vnitřní přesvědčení a vnější odvahu k vystoupení na veřejnost. Básník vystupuje na scénu vždy nahý, vždy zranitelný ale vždy pravdivý. Proto si velmi cením odvahy literárních společenství, jako je zde i Literární klub Petra Bezruče ve Frýdku-Místku. Je to zárukou, že Poezie i ve výhradně monetární společnosti dosud žije, dosud dýchá a je pevně vkořeněna v srdcích píšících jedinců. Neboť právě neuchopitelný pojem "lidské srdce" je zdrojem tvůrčího psaní.

Jaroslav Seifert, básník srdce, ponechal nám svůj odkaz:

Slova hledat, lásku hýčkat. Význam slova "srdce" a slova "láska" jsou spojité nádoby. Báseň vzniká v srdci a k jiným srdcim míří, láskou vedena. Je na nás, píšících, lásku hýčkat, slova hledat. Láska je neměnný poklad a jak doufám, přehluší i řinčení doby. Není velká a malá Poezie. Je pouze jediná a jedinečná Poezie.

Desetilété jubileum Beskydské lavečky je důvodem k oslavě, důvodem k tiché hrdosti nad vykonanou prací, ale také důvodem ke slibu o věrnosti Poezii. Neboť Poezie je jazykem dorozumívání lidských srdcí. Zůstat měmý, bylo by z nejhorších trestů za lhostejnost.

Tož, zdravím a přeji dobré dny, přátelé.

Břetislav Kotyza, jako host LKPB.

Příspěvek ke zdravici:

OTISKY PRSTŮ

Otisky prstů otisky dlaní

stopy nás

co byli jsme a zůstanem

Po dechu lapáme po staletí

modlit se vírou bez klanění

že byli jsme a zůstanem

Otisky prstů otisky dlaní

hlínou

co naše ruce mění

v rodnou zem  

Vyplněný formulář č. 1

Vyplněný dne 26.2.2018 17:18:50 z IP adresy 89.177.230.60

Jméno a příjmení Břetislav Kotyza
E-mail breta.kotyza@gmail.com
Zpráva Zdravím a držím palce nositelům odkazu Petra Bezruče.
Břetislav K 


Vyplněný formulář č. 2

Vyplněný dne 8.5.2018 12:52:50 z IP adresy 89.177.230.60

Jméno a příjmení Břetislav Kotyza
E-mail breta.kotyza@gmail.com
Zpráva Posílám tímto pozdravení paní Emílii Kozubíkové. Na její literární práci zde publikovanou nelze klást měřítka obecného literárního šuplíkování, tak, jako nelze klást měřítka na život. Život je buď prožívaný, anebo profňukaný. Paní Emilka svůj život žije a podává nám o tomto zprávu. Tichost a prostota zprávy nesnese pitvání. Jen užasle mlčím a cítím závan opravdovosti. Moc zdravím, paní Emilko. Vím, o čem píšete. Břetislav Kotyza